• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Nauka języka angielskiego za pośrednictwem Preply

Nie ma na świecie ważniejszego języka niż angielski. I to nie ma znaczenia czy przebywamy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, czy Azji to właśnie angielski będzie tym najczęściej używanym językiem. By biegle władać angielskim potrzebne są stałe dialogi, najlepiej z native speakerem. Ćwiczenia można wykonywać przy wykorzystaniu komputerowego programu e-learning, aplikacji „apsy” dostępnej na smartfony, ale to nie to samo, co realna rozmowa z inną osobą i najlepiej kiedy jest to wspomniany native speaker, a zatem ktoś, kto urodził się za granicą, a doskonale porozumiewa się po angielsku. 

Preply - widok strony glownej

Żeby nauka języka angielskiego była łatwiejsza i można było skorzystać z usług native speakera stworzona została e-platforma edukacyjna Preply.com, która to pozwala na kontaktowanie się z korepetytorami na całym świecie, takimi którzy uczą 12 różnych języków obcych, w tym także angielskiego. Wykorzystując doskonale nam znany Skype mogą odbywać się korepetycje online po angielsku, kiedy tylko chcemy, w dowolnie wybranych godzinach, a koszt ustalany przez korepetytora nie jest wygórowany i jest to cena za godzinę nauki angielskiego na Skype. Nauka z wykorzystaniem Skype, lub Preply jest niezwykle wygodnym i łatwym do zaplanowania sposobem, co jest niewątpliwą zaletą. Wówczas to nie jest istotne gdzie się akurat znajdujemy. Twój nauczyciel może przebywać na innym kontynencie niż ty i możesz wdać się z nim w konwersację siedząc w domu przed komputerem. Portal Preply służy pomocą przy dobraniu najlepszego korepetytora (najczęściej właśnie native speakera) przedstawiając zainteresowanemu wielu lektorów ze świata, a ostateczny wybór tego kto nas będzie szkolił zależy wyłącznie od nas.

Wśród ogłoszeń traktujących o e-korepetycjach możliwe są też wykłady z języka angielskiego w trybie stacjonarnym, a zatem korzystamy z korepetytorów dostępnych w wybranym mieście (najczęściej są to największe miasta Polski). Wówczas tylko wybieramy dany język, którego chcemy się uczyć i możemy przejrzeć ogłoszenia lektorów zarówno stacjonarnych, jak i tych mobilnych za pośrednictwem Skype. Tradycyjne kontaktowanie się w języku angielskim przewiduje korzystanie z każdego typu porozumiewania, czy to będzie slang, czy jakieś specjalistyczne sformułowania, a zatem nie tylko zwykły język i to właśnie może nam zapewnić native speaker. Jeśli nie mamy innego wyboru i możliwości by z kimś poćwiczyć korzystamy z bezpłatnego Skype. Wtedy w rozmowie z lektorem nauczymy się również akcentowania, gramatyki, odmiany i wielu innych zagadnień.

Portal Preply wciąż się rozwija, a z tego wynika, że osób chętnych, korzystających ze Skype by uczyć się języka angielskiego stale przybywa. Preply może zainteresować tak osoby już znające podstawy (tak zwane stopnie zaawansowania C1-C2), jak i tych którzy dopiero zaczynają przygodę z angielskim (stopień zaawansowania A1-A2).

Mamy tu okazję, by w kontakcie z korepetytorem kształcić się w trybie regularnym, jak i okazjonalnym, gdzie w tym drugim przypadku chcielibyśmy się sprawdzić przykładowo przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii, czy przed rozmową kwalifikacyjną prowadzoną w języku angielskim. Każdy wie, że przebywając przykładowo w Anglii języka nauczymy się szybciej, jednak aby postęp był lepszy i było nam łatwiej warto znać już podstawy. Nawet kiedy zdamy egzamin z języka angielskiego nigdy nie wiemy jak nasza wiedza sprawdzi się w praktyce i dlatego warto stale się rozwijać i można korzystać z takiej opcji, jak Korepetycje z angielskiego przez internet. Dzięki temu możemy podtrzymać swą znajomość języka, stwarza nam to też okazję rozmowy w języku angielskim, poznaniu innej kultury i obyczajów. Sam kurs przez Skype to zdecydowanie za mało i dlatego dobrym posunięciem będzie dodatkowe kształcenie się z szkole, a także oglądanie stacji telewizyjnych nadających w języku angielskim (np. BBC, CNN, MTV) .Na stronie mamy do czynienia z dużą liczbą korepetytorów, mniej lub bardziej doświadczonych, w różnym wieku, ale zawsze zapewnią oni nam fachową naukę. Świetnym wariantem jest możliwość wyrażania opinii, dzięki którym możemy sugerować się wyborem odpowiedniego dla nas korepetytora. Nauczycieli charakteryzuje nie tylko doświadczenie i duża wiedza na temat języka obcego, ale także umiejętność doboru metody nauczania indywidualnie, wobec potrzeb ucznia, a także duża cierpliwość. Aby wybrać dobrego nauczyciela, który spełni nasze oczekiwania mamy możliwość przejrzenia profili wszystkich korepetytorów. Warto wziąć pod uwagę, że w przypadku dobrego kontaktu między stronami, możliwości znalezienia wspólnego języka, podobnych do siebie charakterologicznie osób współpraca może być bardziej efektywna i przyjemna.

Dodatkowe informacje o Preply:

Na Ukrainie powstał start-up, który od 2013 roku działa zarówno na rynku europejskim, jak i amerykańskim. Założeniem portalu, którego twórcami są trzej biznesmeni jest możliwość nawiązania lepszych relacji między studentami i wykładowcami. Jeżeli weźmiemy pod uwagę koszt kształcenia się przy pomocy native speakera, to okazuje się, że korepetycje z nauczycielami z Preply są tańsze, a przy tym mamy do wyboru wielu obcokrajowców, którzy są gotowi nas uczyć języka obcego. Serwis jest bezpłatny i wystarczy się jedynie zarejestrować, by móc z niego korzystać. Portal stale poszerza swe możliwości i dlatego też mamy coraz więcej ofert korepetytorów nie tylko uczących języka angielskiego, ale też niemieckiego, jako drugiego w kolejności najczęściej w Polsce wybieranego spośród języków obcych. Z ofert korepetytorów korzystają nie tylko zwykli uczniowie, ale także studenci, hobbyści, a nawet biznesmeni. Na dzień dzisiejszy w serwisie mamy wiele ofert aktywnych i już sprawdzonych nauczycieli, którzy łącznie mogą nas nauczyć 12 języków obcych (poza wspomnianymi angielskim i niemieckim również włoski, hiszpański i wiele innych) . Oczywiście w przypadku Skype najbardziej popularna jest nauka języka angielskiego.

Preply - logo

Categories: Nauka

Comments are closed.